הזמנה טלפונית:
03-6336767

קפוא או טרי?

כולנו חייבים לאכול בשביל לשרוד ועל כן מדי שבוע אנחנו צורכים לא מעט כמויות של מזון. זה יכול להיות ירקות, פירות, בשרים, עופות, קטניות, ממרחים, פסטות, לחמים ועוד. משום שיש צריכה גדולה של מזון והמון צרכנים, רשתות השיווק מחזיקות מלאי גדול מאוד של מוצרים המסופקים על ידי חברות שונות.

כיום, יש מספר חברות מזון השולטות בשוק ועוד חברות מזון קטנות, הנלחמות בתחרות מול החברות הגדולות. לאחרונה, אף נוצר מצב בו חברת מזון גדולה (שלא נזכיר את שמה), רכשה מספר חברות מזון קטנות ובכך גם הגדילה את הרווחים שלה וקיבעה בגאווה את מוצריה על מדפי הסופר (ובמקום לתפוס מדף אחד בסופר, לאור הרכישה היא מצליחה להחזיק ביותר משלושה מדפים, מלאים במוצרים שלה).

כל חברת מזון למעשה, מספקת לנו הצרכנים, חומרי גלם טריים או קפואים. כאשר הבולטים בהם ואלו שנשווה ביניהם במאמר הזה, הם כאמור הבשרים והירקות. נבדוק מה עדיף לנו כצרכנים לצרוך – האם את הטריים או הקפואים שבהם?

בשר טרי או קפוא?

לכל אחד מאלו יש את יתרונותיו וחסרונותיו. כך למשל, מבחינת צריכת בשר טרי, הוא אמנם הכי מומלץ ואיכותי אבל אל תשכחו שמחירו יחסית גבוה בהשוואה לבשר הקפוא ואורך החיים שלו די קצר (3 ימים בקירור), זאת לעומת הבשר הקפוא שיכול לשרוד חודשים במקפיא. יחד עם זאת, על פי מחקרים שנעשו, נמצא שהבשר הטרי עדיף בהרבה על הקפוא ואם יש לכם אטליז או סופר שאתם יכולים לסמוך עליהם, שהם אכן מספקים לכם בשר איכותי ובאמת טרי, לכו על זה ורכשו לכם אותו.

ירקות טריים או קפואים?

כאן הנתונים לא מובהקים, שכן יש ירקות שמומלץ לרכוש טריים ויש אחרים שכדאי להעדיף אותם קפואים. כך לדוגמה, נמצא שברוקולי קפוא עשיר בסיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים, הרבה יותר מהברוקולי הטרי. בנוסף, נמצא גם שגזר קפוא, מכיל ערכים תזונתיים גבוהים בהרבה מהגזר הטרי. מנגד, תרד טרי התגלה כבריא יותר מאשר התרד הקפוא, במרבית הערכים שלו.


אז בפעם הבאה שאתם בסופר, אל תתפתו לרכוש את כל הירקות מהמדפים, כי בפועל לא את כולם תעדיפו לצרוך טריים. בנוסף, אינכם יודעים כמה זמן הם שוהים על המדפים והאם הם באמת טריים. זאת לעומת הירקות הקפואים, שנקטפים ועוברים מיידית תהליך של  הקפאה, המסייע להם בשמירה על הערכים התזונתיים.

 

בשר טרי - התחרות החלה

בשר טרי נמכר בעופן בלעדי על ידי משווק יחיד. כיום התחרות גוברת. אך כיצד התחרות תשפיע על הלקוח ועל המחיר?

 

בואו לבקר!

כתובת: היצירה 6 אור יהודה (אזה"ת חדש)

שעות פתיחה:
ב-ג 7.00-19.00
ד-ה 7.00-20.00  
יום שישי 7.00-14.00

03-6336767